Minecraft Zırh Askısı Nasıl Yapılır?

Minecraft Zırh Askısı Nasıl Yapılır?

Minecraft Zırh Askısı Nasıl Yapılır?

Minecraft zırh askısı, Java 1.8 sürümünde resmi olarak tanıtıldı. Amaçlanan kullanımı, oyuncuların zırhlarını ahşap bir stant yardımıyla rahat bir şekilde sergilemelerine ve teşhir etmelerine izin vermekti. Bununla birlikte, zırh stantları mekaniğinin dışında çok oyunculu Minecraft sunucularında ve harita tasarımlarında sıkça kullanılmaya başladı.

Minecraft Zırh Askısı Yapımı

Minecraft zırh askısı yapımı oldukça basit olup, güzel tasarımlar ve sergilemeler için elverişli bir yardımcı bloktur. Zırh askısı sayesinde istediğiniz tüm zırhlarınızı sergileyebilir ve evinizin tasarımında yer verebilirsiniz. Minecraft zırh askısı yapımı için gereken malzemeler nelerdir?

Minecraft Zırh Askısı Yapımı

Minecraft Zırh Askısı Yapımı için Gereken Malzemeler

Minecraft zırh askısı yapımı için gereken malzemeler şunlardır:

  • 5 Adet Çubuk
  • 1 Adet Düz Taş Bloğu (Basamağa çevrilecek)
  • Crafting Table

5 adet çubuk ve 1 adet düz taş yardımıyla crafting table kullanarak kolayca Minecraft zırh askısı yapabilirsiniz.

Adım Adım Kılavuz: Minecraft Zırh Askısı Yapımı

Minecraft zırh askısı nasıl yapılır? İçin sizlere adım adım kılavuz şeklinde bilgi vereceğiz.

Adım 1: Minecraft Çubuk Yapımı

Minecraft zırh askısı yapımı için ilk olarak çubuğa ihtiyacımız olacağı için ağaç farmlamalı ve çıkan odunları önce ahşaba ardından da çubuğa dönüştürmeliyiz. Minecraft çubuk nasıl yapılır?

Minecraft Çubuk Nasıl Yapılır?

Adım 2: Minecraft Düz Taş Yapımı

Çubuk adımını tamamladıktan sonra düz taşa ihtiyacımız olacaktır. Burada iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. İlk olarak ipeksi dokunuşa ait bir kazmanız bulunuyorsa, dünyanız içerisindeki herhangi bir düz taşı kazarak elde edebilirsiniz. Eğer ipeksi dokunuşu olan bir kazmanız yoksa, Minecraft düz taş nasıl yapılır? İlk önce kırık taş elde etmelisiniz. Kırık taş elde ettikten sonra fırın yardımıyla bu kırık taşları pişirerek, düz taş elde edebilirsiniz.

Minecraft Düz Taş Nasıl Yapılır?

Adım 3: Minecraft Zırh Askısı Tarifi

Düz taşları da elde ettikten sonra zırh yapımı için basamağa ihtiyacımız olacak. Minecraft zırh askısı nasıl yapılır? Crafting table’da 3 adet düz taşı yan yana dizerek, 6 adet düz taş basamağı elde etmelisiniz. Düz taş basamağı elde ettikten sonra da aşağıda yer alan Minecraft zırh askısı tarifi uygulayarak, Minecraft zırh askısını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Minecraft Zırh Askısı Tarifi

Minecraft’ta Zırh Askılarının Kullanımı

Zırh askıları, bireysel olarak kendinize özgü şekillerde hizmet edebilir. Normal oyun modunda oynayan kullanıcılar genellikle hızlı zırh depolaması ve zırhı teşhir etmek için kullanmaktadır. Ayrıca güzel tasarımlar yapmak içinde evinizin birkaç yerine zırh askılarından yerleştirebilirsiniz. Minecraft Zırh Askısı Nasıl Yapılır? yazımızın sonuna geldik.

Minecraft’ta Zırh Askısını Nasıl Yerleştiririm?

Minecraft’ta tüm blokları sağ tuş ile yerleştirebilirsiniz. Bu bloklara zırh askısı da dahildir. Herhangi bir blok üzerine sağ tıklayarak yerleştirebilirsiniz.

Minecraft’ta Zırh Askısını Nasıl Kırarım?

Zırh askını iki defa hızlı bir şekilde yumruklamanın ardından kırılmalıdır. Eğer bu işe yaramazsa, lav kullanarak yok etmeyi deneyebilirsiniz. Eğer hala kırılmıyorsa, “/minecraft:kill @e[type=ArmorStand,r=2]” kodunu kullanarak kırabilirsiniz.

Minecraft’ta Zırh Askısına Nasıl Eşya Dizilir?

Zırh askısına eklemek istediğiniz zırh parçalarını elinize alın ve askıya sağ tıklayın. Eşyalar uygun yerlere dizilecektir.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Minecraft oyunu hakkında rehber tadında bilgiler paylaşıyorum. İpuçları, nasıl yapılır, hatalar ve güncelleme notları gibi birçok alanda bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA