Minecraft Yay Nasıl Yapılır?

Minecraft Yay Nasıl Yapılır?

Minecraft Yay Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta saldırı yapabilmek için iki farklı saldırı türü bulunmaktadır. İlk türde kılıç ve yumrukları kullanabileceğiniz yakın dövüş adı verilen saldırı türünü kullanabilirsiniz. Kılıç ve balta gibi ekipmanları kullanarak, moblara ve diğer oyunculara yakından saldırı yaparak hasar verebilirsiniz. İkinci tür ise uzaktan hasar vermek, yani menzilli saldırılardır.

Menzilli saldırılar yapabilmek için trident veya yay kullanabilirsiniz. Menzilli saldırılar türünü kullanarak hasar almaktan kaçınabilirsiniz. Bu yazımızda menzilli saldırı için kullanabileceğiniz Minecraft yay nasıl yapılır? Adım adım kılavuz şeklinde sizlere anlatacağız.

Minecraft Yay Yapımı

Minecraft yay yapımı şu şekildedir:

Minecraft Yay Yapımı için Gereken Malzemeler

Minecraft yay yapımı için gereken malzemeler şöyledir:

  • 3 Adet Çubuk
  • 3 Adet İp

Adım Adım Kılavuz: Minecraft Yay Nasıl Yapılır?

Minecraft yay nasıl yapılır? İçin adım adım kılavuz olarak sizlere bahsedeceğiz. Kılavuzumuzda yer alan bilgiler sayesinde kolay bir şekilde yay yapabileceksiniz.

Adım 1: Çubuk Elde Edin

Minecraft’ta yay yapımı oldukça basit bir craft türüdür. Bunun için ilk ihtiyacınız olan 3 adet çubuk bulmak olacaktır. Minecraft’ta en kolay elde edeceğiniz eşyalardan birisidir. Çubuk elde edebilmek için ilk olarak tahtaya ihtiyacınız olacaktır. Tahta elde etmek için herhangi bir ağacı balta yardımıyla veya el ile kesebilirsiniz. Elde ettiğiniz kütükleri, tahta parçasına çevirmelisiniz.

Tahta parçalarını ister crafting table kullanarak isterseniz de envanter alanında yer alan crafting alanının herhangi bir sütununa alt alta birer tane tahta yerleştirmelisiniz. Bunun karşılığında 4 adet çubuk elde edebileceksiniz. Çubuklarımız hazır olduğuna göre ip bulma kısmına geçelim.

Adım 2: İp Elde Edin

İp elde edebileceğiniz en kolay yol örümcek kesmektir. Örümcekler oyun dünyasında sadece geceleri ortaya çıkar. Gece olduğunda dışarıya çıkarak örümcek avlayabilirsiniz. Avladığınız örümceklerden çıkacak olan ipler yardımıyla yay yapımını tamamlayabilirsiniz.

İp elde etmenin bir diğer yöntemi ise dungeon bulmaktır. Dungeonlarda bol miktarda örümcek ağı bulunmaktadır. Bu örümcek ağlarını kılıç yardımıyla kolay ve çabuk bir şekilde kırabilirsiniz. Kırdığınız her ağ için bir parça ip düşmektedir. Bu ipleri de yay yapımında kullanabilirsiniz.

Adım 3: Yay Yapımı

Minecraft yay nasıl yapılır? Kılavuzumuzun son adımında ise sizlere Minecraft yay tarifini vereceğiz. Aşağıdaki şemaya bakarak crafting table yardımıyla yay yapabilirsiniz.

Minecraft Yay Tarifi

Minecraft’ta dekorasyon adına kullanabileceğiniz birçok farklı blok bulunmaktadır. Oyuna güncellemelerle beraber eklenen Minecraft fener oldukça kullanışlı bir dekorasyon blogudur. Etrafa meşaleler dizerek, görüntüyü kötüleştirmek yerine fener kullanarak göze hitap eden görsel tasarımlar yapabilirsiniz. Bir önceki yazımızda Minecraft Fener Nasıl Yapılır? Hakkında kılavuz paylaştık. Kılavuzumuz sayesinde kolay bir şekilde fener yapmak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Minecraft oyunu hakkında rehber tadında bilgiler paylaşıyorum. İpuçları, nasıl yapılır, hatalar ve güncelleme notları gibi birçok alanda bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA