Minecraft Piston Nasıl Yapılır?

Minecraft Piston Nasıl Yapılır?

Minecraft Piston Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta Redstone mekanizmaları yapmak söz konusu olduğunda, en çok kullanılan bloklardan birisi pistondur. Piston bloğu, blokların doğrudan bir oyuncu veya yaratık etkileşimi olmadan hareket ettirilmesine izin vermektedir. Herhangi bir piston bloğu, Redstone gücü alarak bloğu koyulduğu yönde iter ve uzatır. Bu kılavuzumuzda Minecraft piston nasıl yapılır? Hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Minecraft Piston Yapımı

Minecraft piston yapımı aşağıdaki şekilde gerçekleşmektedir:

Minecraft Piston Yapımı

Minecraft Piston Yapımı için Gereken Malzemeler

Minecraft piston yapımı için gereken malzemeler şu şekildedir:

  • 3 Adet Ahşap Blok
  • 4 Adet Kırık Taş
  • 1 Adet Demir Külçe
  • 1 Adet Kızıltaş Tozu

Minecraft piston nasıl yapılır? İşte adım adım kılavuzumuz.

Adım Adım Kılavuz: Minecraft Piston Nasıl Yapılır?

Minecraft piston yapımı oldukça basittir. Bahsedeceğimiz adımları sırasıyla uygulayarak piston elde edebilirsiniz.

Adım 1: Ağaç Kesin

İlk adım oldukça kolaydır. Etrafta bulunan ağaçları balta yardımıyla kesin. Ardından çıkan odunları, ahşap bloklara çevirin. Toplamda 3 adet ahşap bloğa ihtiyacınız olacak.

Adım 2: Kırık Taş Toplayın

Minecraft piston nasıl yapılır? İkinci adımda kazma yardımıyla kırık taş toplamalısınız. Toplamda 4 adet kırık taşa ihtiyacınız olacak. Bu adımda oldukça basittir.

Adım 3: Demir Cevheri Bulun

İlk iki adım oldukça basitti. Üçüncü adımda demir cevheri bulmanız gerekiyor. Bunun için mağaralara inebilir veya dağ yamaçlarında aramalar yapabilirsiniz. Demir cevherini topladıktan sonra fırın veya maden fırını yardımıyla pişirmeli ve demir külçe elde etmelisiniz. Minecraft piston yapımı için 1 adet demir külçeye ihtiyacınız olacak.

Minecraft Demir Cevheri Nasıl Bulunur?

Adım 4: Redstone Bulun

Bu adım Minecraft piston nasıl yapılır? İçin son malzeme arama adımı olacaktır. Mağaralara inerek, kısa bir keşif yapmalısınız. Redstone bulmakta artık oldukça kolaydır. Redstone toplayarak yeryüzüne çıkın ve artık Minecraft piston yapımına hazırsınız.

Minecraft Redstone Nasıl Bulunur?

Adım 5: Minecraft Piston Yapımı

Son adıma geldik. Aşağıda vereceğimiz Minecraft piston tarifi ile piston yapabilirsiniz. Malzemeleri tarifteki gibi dizerek piston yapabilirsiniz.

Minecraft Piston Tarifi

Minecraft piston nasıl yapılır? Yazımızın sonuna geldik. Bir önceki yazımızda Minecraft örs nasıl yapılır? Hakkında gereken tüm bilgileri paylaştık. Eğer örs yapımı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, yazımızı okuyabilirsiniz.

Minecraft Piston ile Neler Yapılabilir?

Minecraft'ta piston kullanarak: Pistonlu kapılar, kumlu kapılar, çekme köprüler, gizli odalar, kale kapıları, piston masaları ve daha birçok kendinize özgü tasarım yapabilirsiniz.

Minecraft'ta Pistona Nasıl Güç Verilir?

Minecraft'ta pistonlar redstone sinyaliyle çalışmaktadır. Piston bir güce bağlanırsa bu güç sinyal verdiğinde çalışmaktadır. Düğme, şalter ve redstone sinyalleriyle çalışabilmektedir.

Minecraft'ta Pistonlar Hangi Blokları İtemez?

Pistonlar şu blokları itemez: Bariyer, işaretçi, ana kaya, kamp ateşi, komut blokları, obsidyen, büyü masası, portallar, müzik kutuları, varil, arı kovanı, fırın, sandık, kürsü, hazneleri itemez.

Minecraft Pistonlar Nasıl Bulunur?

Oyun içerisinde doğal olarak piston bulmak için orman tapınağı bulmalısınız. Sadece doğal olarak orman tapınaklarında çıkmaktadır.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Minecraft oyunu hakkında rehber tadında bilgiler paylaşıyorum. İpuçları, nasıl yapılır, hatalar ve güncelleme notları gibi birçok alanda bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA