Minecraft Patlayıcı Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft Patlayıcı Zayıflık İksiri

Minecraft’ta büyüler ve iksirler bulunmaktadır. İksirleri yapabilmek için ilk olarak Minecraft iksir tezgahına ihtiyacınız olacaktır. Bu iksir tezgahına köylerde rastlayabilirsiniz. Eğer seed’inizde bir köy bulamadıysanız ve iksir yapımına acil ihtiyacınız varsa iksir tezgahını kendiniz yapabilirsiniz. Gerekli materyalleri ve adımları tamamladıktan sonra Minecraft patlayıcı zayıflık iksiri yapabilirsiniz.

Minecraft İksir Tezgahı Yapımı

Minecraft iksir tezgahı yapımı için aşağıdaki materyallere ihtiyacınız olacaktır:

  • 3 Adet Kırık Taş
  • 1 Adet Alaz Çubuğu

Kırık taşı oldukça basit bir şekilde elde edebilirsiniz. Alaz çubuğu için obsidyenlerden bir portal kurarak, nether bölümüne geçmelisiniz. Buralarda bulunan kaleleri keşfederek, Blaze mooblarının spawn noktalarını bulmanız gerekecektir. Blaze’leri keserek, alaz çubuğu düşürmeniz yeterli olacaktır. Alaz çubuğunu da elde ettikten sonra crafting table yardımıyla aşağıdaki tarife göre iksir masanızı yapabilirsiniz.

Minecraft iksir tezgahı tarifi ise şu şekildedir:

Minecraft İksir Tezgahı Tarifi

Minecraft Zayıflık İksiri

Minecraft iksirlerinin hem olumlu hem de olumsuz türde birçok kullanımı bulunmaktadır. Minecraft zayıflık iksiri saldırı gücünüzü düşürmekle beraber, yakın dövüş silahlarıyla daha az hasar vermenizi sağlar. Bu iksirin etkisi daha uzun sürelere yükseltilebilmektedir. Zayıflık iksiri tek başına kullanıldığında çok fazla avantajı olmayacaktır. Sadece buna ek olarak patlayıcı özelliği eklendiğinde işler tersine dönebilir. Minecraft zombi köylü iyileştirmek için zayıflık iksirini kullanmanız gerekecektir.

Minecraft Patlayıcı Zayıflık İksiri için Gerekenler

  • Fermente edilmiş örümcek gözü
  • Su şişesi
  • İksir tezgahı
  • Alaz çubuğu
  • Alev tozu
  • Barut
  • Crafting table

Zayıflık iksiri yapımı birçok iksirden daha kolay bir tarife sahiptir. Temel olarak oldukça basittir. Fermente edilmiş örümcek gözü yapması bir miktar zor olabilir çünkü kahverengi mantara ihtiyaç duyacaksınız.

Su şişesi yapabilmek için ilk olarak cam şişeye ihtiyacınız olacak. Bunun için biraz kum kazarak, fırında eritip cam yapmalı ve onları crafting table’da birleştirmelisiniz. Daha sonra da su kaynağından doldurabilirsiniz.

İksir tezgahı ile iksir yapabilirsiniz. Bunun içinde az önce bahsettiğimiz gibi kırık taş ve alaz çubuğuna ihtiyaç duyacaksınız, yani portaldan geçerek nether’e gitmelisiniz.

Barut, patlayıcı iksir için vazgeçilmez materyallerden birisidir. Bunun için creeper avlamalısınız.

Tarifleri tamamlayabilmek için crafting table gerekecektir. Bunu oldukça basit şekilde üretebilirsiniz.

Minecraft Patlayıcı Zayıflık İksiri Yapımı için Adım Adım Kılavuz

Minecraft Kahverengi Mantar Nasıl Bulunur?

İlk olarak kahverengi mantar bulmak ile başlayalım. Bunun için en iyi yöntem, koyu meşe ormanı biyomu bulmaktır. Kahverengi mantarlar yeterince karanlık olan ortamlarda üremektedir. Buna mağaralar ve örümcek ağlarının bulunduğu alanlar da dahildir. Koyu meşe ormanı biyomlarında, kahverengi mantarlar oldukça belirgin bir şekilde üremektedir ve bulması da oldukça kolaydır.

Minecraft Kahverengi Mantar Nasıl Bulunur?

Minecraft Şeker Nasıl Üretilir?

Bir sonraki adım olarak şeker kamışı bulmakla başlayabilirsiniz. Şeker kamışı su kenarlarında bulunmaktadır. Herhangi bir kum veya toprak üzerinde büyüyebilir. Biraz hasat ettikten sonra örümcek aramaya başlamalısınız.

Minecraft Şeker Nasıl Üretilir?

Minecraft Örümcek Gözü Nasıl Bulunur?

Örümcek gözü düşürmek için örümcek öldürmeniz gerekecektir. Örümcek gözü oldukça nadir düştüğü için geceleri kolay bir şekilde örümcek farmlayabilirsiniz. Örümcek gözü, ipten daha nadir şekilde düşmektedir.

Minecraft Örümcek Gözü Nasıl Bulunur?

Minecraft Barut Nasıl Bulunur?

Örümcek gözü adımını da tamamladıktan sonra sıra barut bulmaya geldi. Birçok oyuncunun korkusu olan Creeper avlayarak, barut düşürebilirsiniz. Bunun için yine ava gece çıkmanız daha mantıklı olacaktır. Etraftaki Creeper’ları avlayarak, barut düşürebilirsiniz. Barutu düşürdükten sonra artık fermente örümcek gözünü hazırlayabilirsiniz.

Minecraft Barut Nasıl Bulunur?

Minecraft Fermente Örümcek Gözü Nasıl Üretilir?

Elinizdeki şeker kamışlarını kullanarak önce şeker elde etmelisiniz. Crafting table kullanarak şeker kamışını herhangi bir slota koyarak, şeker elde edebilirsiniz. Şeker elde ettikten sonra yine crafting table yardımıyla şeker, örümcek gözü ve kahverengi mantarı kombine ederek fermente edilmiş örümcek gözünü üretebilirsiniz.

Minecraft Fermente Örümcek Gözü Nasıl Üretilir?

Minecraft İksir Tezgahı Tarifi

İksir tezgahını üretmek için bir adet alaz çubuğuna ihtiyaç duyacaksınız. Bunun içinde portal yapmalı ve ardından nether biyomuna geçerek, Blaze’leri keserek alaz çubuğu düşürün. Blaze’lerin attığı alev toplarına dikkat ederek, ölmemeye çalışın!

Alaz çubuklarını topladıktan sonra dünyanıza geri dönün ve 3 adet kırık taş elde edin. Ardından crafting table yardımıyla alaz çubuğunu ve kırık taşları birleştirerek, iksir tezgahını elde edin.

Minecraft İksir Tezgahı Tarifi

Minecraft Alev Tozu Nasıl Yapılır?

Buradan ara kalan alaz çubuklarını da alev tozuna dönüştürün.

Minecraft Alev Tozu Nasıl Yapılır?

Minecraft Cam Şişe Nasıl Yapılır?

Hazırladığınız iksir tezgahını güvenli bir yere koyun ve kumları fırında eriterek cam elde edin. Ardından cam şişeleri yapabilmek için crafting table’da “V” şeklinde camları dizin ve boş cam şişeleri elde edin. Elde ettiğiniz şişeleri bir su kaynağı kullanarak doldurun. İksir yapmaya başlayabilirsiniz.

Minecraft Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Üç adet su şişesini iksir tezgahına yerleştirin. Sol üstteki boş slota da alev tozlarını koyun. Artık yapmanız gereken şişelerin üstünde yer alan boş slota fermente edilmiş örümcek gözünü koymak olacak.

Minecraft Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Minecraft Patlayıcı Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Bu işlem tamamlandıktan sonra 3 adet Minecraft zayıflık iksiri elde etmiş olacaksınız. Bunları barut yardımıyla;

Minecraft Patlayıcı Zayıflık İksiri Nasıl Yapılır?

Resimdeki şekilde patlayıcı hale getirebilirsiniz. Tebrikler! Minecraft patlayıcı zayıflık iksiriniz hazır. Artık Minecraft patlayıcı zayıflık iksiri nasıl yapılır konusunda sorun yaşamadan rahatlıkla iksirlerinizi oluşturabilirsiniz. Zombi köylüleri bu iksir yardımıyla normal bir köylüye dönüştürerek, daha ucuz materyaller karşılığında ticaret yapabilirsiniz. Bir önceki yazımız Minecraft Balık Tutma rehberine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Minecraft oyunu hakkında rehber tadında bilgiler paylaşıyorum. İpuçları, nasıl yapılır, hatalar ve güncelleme notları gibi birçok alanda bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA