Minecraft Gözlemci Nasıl Yapılır?

Minecraft Gözlemci Nasıl Yapılır?

Minecraft Gözlemci Nasıl Yapılır?

Redstone, Minecraft’ta her şeyi otomatik sistemlerle halletmenize yardımcı olacak bir eşyadır. Pistonlar ve tekrarlayıcılar ile birçok farklı Redstone otomasyonu kolayca kurabilirsiniz. Redstone sistemlerinde Minecraft Gözlemci otomasyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Gözlemci, eskisine göre daha da geliştirilmiştir. Sizlere bu yazımızda Minecraft gözlemci nasıl yapılır? Bundan bahsedeceğiz.

Minecraft Gözlemci Yapımı

Minecraft gözlemci yapımı şu şekildedir:

Minecraft Gözlemci Yapımı

Minecraft Gözlemci Yapmak için Gereken Malzemeler

Minecraft gözlemci yapmak için gereken malzemeler ise şunlardır:

  • 6 Adet Kırık Taş
  • 2 Adet Kızıltaş Tozu
  • 1 Adet Nether Kuvars

Minecraft gözlemci nasıl yapılır? Adım adım kılavuzumuzu takip ederek, kolay bir şekilde gözlemci yapabilirsiniz.

Adım Adım Kılavuz: Minecraft Gözlemci Nasıl Yapılır?

Adım 1: Kızıltaş Tozu ve Kırık Taş Elde Edin

İlk adımda kırık taş işini kolayca halledebilirsiniz. Herhangi bir kazma yardımıyla 6 adet kırık taş elde edebilirsiniz. Kızıltaş tozu için maden yapmanız gerekecek. İsterseniz kendi madeninizi merdiven sistemiyle kazarak oluşturun, isterseniz de herhangi bir açık maden bularak burada Kızıltaş tozu arayın. Kızıltaş tozu kazabilmeniz için demir bir kazmaya ihtiyacınız olacağını unutmayın. Eğer demir kazmaya sahip değilseniz, demir cevheri toplayın ve pişirin. Demir kazma yaptıktan sonra Kızıltaş tozu toplayın.

Minecraft Kızıltaş Tozu Nasıl Bulunur?

Adım 2: Nether Kuvars Bulun

Minecraft gözlemci nasıl yapılır? İkinci adımda nether kuvars toplamanız gerekecek. Nether kuvars, Nether’de bulunduğu için ilk olarak portal oluşturmalısınız. Oyunun güncel versiyonunda çevrede portal kalıntıları bulabilirsiniz. Portal kalıntılarının yanında sandıklar bulunmaktadır. Bu sandıklarda bazen obsidyenler çıkmaktadır. Bu obsidyenler ile portal kalıntılarını tamamlayarak Nether’a geçebilirsiniz. Eğer portal kalıntısı bulamıyorsanız, obsidyen elde etmeniz gerekecektir.

Minecraft Portal Kalıntısı

Obsidyen elde etmek için elmas kazmaya ihtiyacınız olacak. Elmas kazma yardımıyla lavları suyla söndürerek, obsidyen kazabilirsiniz. Obsidyenleri kullanarak portal yapabilir ve Nether’a geçebilirsiniz. Nether kuvars bulmak oldukça kolaydır. Etrafta çokça bulunduğu için kolaylıkla elde edebilirsiniz. Nether’a geçmişken bolca toplamanızı tavsiye ederiz.

Minecraft Nether Kuvars Nasıl Bulunur?

Adım 3: Gözlemci Yapın

Minecraft gözlemci nasıl yapılır? Yazımızın son adımında Minecraft gözlemci yapımından bahsedeceğiz.  Gözlemci yapımı için crafting table’a ihtiyaç duyacaksınız. Tüm malzemeleri topladıktan sonra aşağıda yer alan Minecraft gözlemci tarifini kullanarak, gözlemci yapabilirsiniz.

Minecraft Gözlemci Tarifi

Bir önceki yazımızda Minecraft Köylü Mesleklerinden bahsettik. Köylüleri kullanarak hızlı ve pratik bir şekilde oyunda gelişebilirsiniz. Zümrüt kullanarak güzel takaslar yapabilir ve büyülü eşyalar dahi elde edebilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Minecraft oyunu hakkında rehber tadında bilgiler paylaşıyorum. İpuçları, nasıl yapılır, hatalar ve güncelleme notları gibi birçok alanda bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA