Minecraft Envanter Koruma Kodu

Minecraft Envanter Koruma Kodu

Minecraft Envanter Koruma Kodu

Minecraft, kaynak toplamaya bağlı bir sandbox oyunudur. Oyun içerisinde yaratıcı mod, hayatta kalma modu ve zorlayıcı modu şeklinde 3 farklı mod bulunmaktadır. Dünyada hileleri aktif hale getirdiyseniz, oyun içerisindeki farklı kuralları özgünleştirebilirsiniz. Minecraft envanter koruma da bunlardan birisidir. Peki bu Minecraft envanter koruma ne işe yarar?

Minecraft Envanter Koruma Ne İşe Yarar?

Minecraft envanter koruma adından da anlayabileceğiniz gibi envanterinizi korumaya yarayacaktır. Oyun içerisinde herhangi bir şekilde ölmeniz halinde, envanter koruma aktif olmadan öldüğünüzde envanterinizde bulunan bütün eşyalarınız düşecektir. Karakteriniz yeniden canlandığında ise eşyalarınız öldüğünüz yerde kalacaktır. Ayrıca lava yakın bir yerde ölmeniz halinde, eşyalarınız içerisine düşebilir ve tamamen kaybolabilir. Eşyalarınız yere düştükten sonra tam olarak beş dakika içerisinde tamamen kaybolacaktır ve geri dönüşü ne yazık ki yoktur.

Eğer eşya kaybının önüne geçmek ve envanterinizi korumak istiyorsanız, bahsedeceğimiz Minecraft envanter koruma kodu tam size göre. Bu tamamen oyun içerisinde hile olarak geçmektedir. Eğer oyundan keyif almak istiyorsanız, bahsedeceğimiz koruma modu oyun keyfinizi düşürebilir. Ama hileler ile oynamaktan keyif alan bir oyuncuysanız, modu keyfinize göre kullanabilirsiniz.

Minecraft Envanter Koruma

Minecraft Envanter Saklama Kodu

Minecraft envanter koruma kodu için sohbet penceresini açmanız gerekecektir. Bunun ardından sohbet satırına “/gamerule KeepInventory true” kodunu yazdıktan sonra hile aktif hale gelecektir. Artık herhangi bir şekilde ölmeniz halinde envanteriniz kaybolmayacaktır. Bu kod sayesinde envanteriniz saklanacak ve hiçbir şekilde iteminiz kaybolmayacaktır. Eğer bu saklama özelliğini iptal etmek isterseniz de yine sohbet penceresini açarak, “/gamerule KeepInventory false” yazmanız, orijinal haline geri getirecektir. Bu koddan sonra ölmeniz halinde envanterinizdeki tüm itemleriniz düşecektir. Minecraft envanter koruma kodu bu şekildedir. Bir önceki yazımız Minecraft olta nasıl yapılır? hakkında bilgi edinmek isterseniz, mutlaka yazımızı okumalısınız.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Minecraft oyunu hakkında rehber tadında bilgiler paylaşıyorum. İpuçları, nasıl yapılır, hatalar ve güncelleme notları gibi birçok alanda bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA