Minecraft En İyi 5 Köy Seedi

Minecraft En İyi 5 Köy Seedi

Minecraft oyuncuları köylerin ne kadar değerli olduğunu bilir. Genellikle köylerin içerisinde birçok yağmalanacak hazineler ve ele geçirilebilecek doğal birçok kaynak bulunmaktadır. Oyunun başlangıcında bir köyün yanında spawn olmak ve köyü keşfetmek, oyununun gidişatını hızlandıracak bir nimettir. Oyuna hızlı bir başlangıç yapmanıza yardımcı olacak birçok zırh, büyülü kitap, altın elma, obsidyen hatta elmas dahi bulabilirsiniz.

Minecraft köy seedleri, başlangıçta oyuna nerede başlayacağınızı ve nerede spawn olacağınızı kontrol etmenin en iyi yöntemlerinden birisidir. Doğru bir spawn noktası sayesinde zengin kaynaklara sahip Minecraft köylerinin yanında doğarak, oyununuzun gidişatını hızlandırabilirsiniz. Yazımızın devamında sizler için Minecraft en iyi 5 köy seedini derledik. Bu seedleri kullanarak eşsiz köylerin yanında spawn olarak verimli bir farm elde edebilirsiniz.

Minecraft En İyi Köy Seedleri

Minecraft en iyi köy seedleri kullanıcılar tarafından en popüler olarak kullanılan seedlerdir. Bu seedler birçok oyuncu tarafından başlangıçta kullanılmakta olup, oyununuzun hızlı gelişmesine ve daha kolay bir oyun keyfine sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Görselleri ve köyler hakkındaki verdiğimiz bilgileri okuyarak size en uygun olan seedle beraber oyuna başlayabilirsiniz.

1- 6246468738900744 (Bedrock 1.19)

Minecraft En İyi 5 Köy Seedi - 1

Bu Minecraft köy seedinde çok büyük hacimli olmasa da oldukça çekici bir köyü bulunmaktadır. Oyuncular yeni dünyaya bu seedi kullanarak adım attıktan sonra birkaç blok ilerlemeli ve suyla dolu bir vadinin ortasında yer alan yüzen köyü bulmalıdır. Oldukça eşsiz bir tasarıma sahip bu köy, bir vadinin içerisinde suyun üzerinde yüzmektedir. Birkaç adım ilerisinde de bir yıkık nether portalı da bulunmaktadır. Bu portalın tam konumu X:24, Z:152’dir. Köyün etrafında yer alan su sayesinde, ortam boş bir tuvali andırabilir. Bu da oyuncuların köyü istediği gibi genişletmesine yardımcı olacaktır. Birçok temel blogu köy içerisinden elde edemeyeceğiniz için çoğunlukla dışarıdan taşımanız gerekecektir.

2- 7710280570075319214 (Bedrock 1.19)

Minecraft En İyi 5 Köy Seedi - 2

İkinci Minecraft köy seedi iise çatışmayı seven kullanıcıların tercih edebileceği bir seeddir. Ormanlık bir alanda malikane yapısının hemen tepesinde doğmakla başlayacaksınız. Bu malikanenin az ilerisinde ise bir köy görmemeniz mümkün değil. İlginç bir seed olmakla beraber, yağmacılarla uğraşmayı seven oyuncular için biçilmiş bir kaftandır. Yağmacılardan arındırdıktan sonra malikaneye yerleşerek, köylülere komşu olabilirsiniz. Minecraft köylü meslekleri hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

3- 1542765864492177005 (Bedrock 1.19)

Minecraft En İyi 5 Köy Seedi - 3

Bu Minecraft köy seedleri arasında yer alan 3. Seed oyuna ilk spawn olduğunuzda dikkate değer bir şey görmemenize neden olabilir. Fakat birkaç yüz blok ötede eşsiz bir ganimet hazinesi bulacaksınız. Yedi demirci dükkanını içeren köy tam olarak X: -296, Z: 216 koordinatlarında yer almaktadır. Bu demirci dükkanları içerisinde başlangıçta birçok işinize yarayacak kaliteli donanımlar bulmanız mümkün. Özellikle hayatta kalma modunda oynayan kullanıcılar için başlangıçta oyunu daha rahat sürdürmelerine yardımcı olacaktır.

4- 674539477434993133 (Java 1.19)

Minecraft En İyi 5 Köy Seedi - 4

Benzersiz ve iyi yerleştirilmiş bir köy seedidir. Köy bir dağa konumlandırılmış gibi dursa da hemen altında bir mağara oyuğu yer almaktadır. Bu mağara içerisinde de güzel tasarlanmış bir antik kent bulunmaktadır. Java sürümündeki oyuncuların hoşuna gidebilecek türden bir köy seedidir. Ayrıca bu köyün etrafında farklı 4 köy daha bulunmaktadır. Tam koordinatlar ise şu şekildedir:

  • X:80, Z:176
  • X:0, Z: -192
  • X: -416, Z: -224
  • X: -208, Z: 288
  • X: -248, Y: -51, Z:88 (Antik Kent)
  • X: -376, Y: -51, Z: -248 (Antik Kent 2)

 

5- 3201901650831491932 (Java 1.19)

Minecraft En İyi 5 Köy Seedi - 5

Minecraft’ta köyleri keşfetmek oldukça eğlenceli ve keyifli olsa da oyun içerisinde incelemeye değer birçok sayıda farklı arazi oluşumu ve özel biyomlar bulunmaktadır. Bu seed içerisinde X: 144, Z: 32 koordinatlarında muhteşem yemyeşil bir mağara biyomu bulunmaktadır. Mağara biyomunu barındıran ve büyük bir mağara tarafından kuşatılmış uçurumun hemen altına yerleştirilmiş bir köy bulunmaktadır. Ayrıca oyuncular mağara içerisinde Y: -51 eşiğini geçtikten sonra da farklı bir karanlık biyom bulacaklardır. Yüzeye döndükten sonra ise X: 88, Z: 24 koordinatlarında kumlu köyün hemen yakınında bir gemi enkazı da sizleri bekliyor olacak.  Minecraft en iyi 5 köy seedi yazımızın sonuna geldik. Vermiş olduğumuz seedler Minecraft oyuncuları tarafından en beğenilen ve en çok kullanılan seedleridir.

Minecraft’ta menzilli saldırı yapmak için yay ve trident kullanılmaktadır. Eğer yay yapımı hakkında bilginiz yoksa, Minecraf Yay Nasıl Yapılır? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Minecraft oyunu hakkında rehber tadında bilgiler paylaşıyorum. İpuçları, nasıl yapılır, hatalar ve güncelleme notları gibi birçok alanda bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA