Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Eşyalarınızı büyülemek ve gücünü arttırmak, Minecraft’ta daha hızlı ilerlemenin yollarından birisidir. Bunu yapabilmek için Minecraft büyü masasına ihtiyacınız olacak. Büyü masasında makas, çakmaktaşı, kalkan, at zırhı ve diğer birkaç eşya dışında tüm eşyaları, zırhları ve teçhizatları büyüleyebilirsiniz. Büyüyle birlikte gelen ek avantajları elde etmek için Minecraft büyü masası nasıl yapılır? Konusunda detaylı bir şekilde kılavuz sunacağız. Siz de yazımızın devamını okuyarak, Minecraft büyü masası yapımını öğrenebilirsiniz.

Minecraft Büyü Masası Yapımı

Minecraft büyü masası yapımı oyunun ilk evrelerinde pek mümkün olmayabilir. Üretim için elmas ve elmas kazmaya ihtiyacınız olacaktır. Büyü masası yapımı için aşağıdaki görsele bakabilirsiniz:

Minecraft Büyü Masası Yapımı

Minecraft Büyü Masası Yapımı için Gereken Malzemeler

Minecraft büyü masası yapımı için gereken malzemeler şu şekildedir:

  • 2 Adet Elmas
  • 4 Adet Obsidyen bloğu
  • 1 Adet Kitap

Peki bu malzemeleri nasıl bulabiliriz? İşte adım adım kılavuz Minecraft büyü masası yapımı sizlerle.

Adım Adım Kılavuz: Minecraft Büyü Masası Yapımı

Minecraft büyü masası nasıl yapılır? İlk adımdan başlayarak, adım adım ilerleyeceğiz. Kılavuzumuzun sonunda Minecraft büyü masasını elde etmiş olacaksınız.

Adım 1: Elmas Bulmak

Minecraft elmas nasıl bulunur? İlk adımda elmas bulmamız gerekiyor. Elmas hem Minecraft büyü masası yapımında hem de obsidyen kazabilmek için gereken elmas kazmanın yapımında kullanılacaktır. Elmaslar, en yaygın olarak 10 ve 11 y koordinatlarında ve 5 ila 12. Katmanlar arasında bulunmaktadır. Oldukça nadir olduğu için elde etmeniz uzun sürebilir. Kazma için 3 adet, büyü masası için 2 adet toplamda ise 5 adet elmasa ihtiyaç olacaktır.

Minecraft Elmas Nasıl Bulunur?

Adım 2: Obsidyen Bulmak

Minecraft obsidyen nasıl bulunur? Obsidyen, sadece lava akıtılan su tarafından oluşmaktadır. Siyaha yakın bir blok olup, elmas kazma ile kazılmaktadır. Ayrıca oldukça zor kırılan bir elmastır. Minecraft elmas kazma yapımı ise şu şekildedir:

Minecraft Elmas Kazma Yapımı

Kova ile su alıp, yüzeyde veya derinlerde lav bularak etrafından herhangi bir yere dökmeli ve lavı obsidyene dönüştürmelisiniz. Toplamda 4 adet obsidyen elde ettikten sonra diğer adıma geçebilirsiniz.

Minecraft Obsidyen Nasıl Bulunur?

Adım 3: Kitap Yapmak

Minecraft kitap nasıl yapılır? Büyü masası yapımı için 1 adet kitaba ihtiyacınız olacaktır. Kitap yapabilmek için ilk olarak toplamda 9 adet şeker kamışı toplamalısınız. Topladığınız şeker kamışlarını crafting table üzerinde kağıda çevirmelisiniz. Bunun için yan yana 3 slota birer şeker kamışı koymanız gerekiyor. Şeker kamışlarından 3 adet kağıt elde etmelisiniz. Ardından inekleri avlayarak deri bulmalısınız. 1 adet kitap yapımı için 1 adet deri gerekmektedir. Ardından crafting table’da aşağıdaki görseldeki gibi Minecraft kitap yapımını tamamlamalısınız:

Minecraft Kitap Nasıl Yapılır?

Adım 4: Minecraft Büyü Masası Yapımı

Büyü masası yapımı için gereken malzemeleri topladığımıza göre sıra Minecraft büyü masası nasıl yapılır? Kılavuzumuzun son adımında büyü masası tarifini vereceğiz. Minecraft büyü masası tarifi şu şekildedir:

Minecraft Büyü Masası Tarifi

Minecraft büyü masası nasıl yapılır? Yazımızın sonuna geldik. Büyü masasında en yüksek seviye büyüleri basabilmek için etrafına 15 adet kitaplık dizmeniz gerekmektedir. Bu kitaplıklar sayesinde 30. Seviye büyüleri büyük bir kolaylıkla basabilir ve en iyi büyüleri elde edebilirsiniz. Minecraft büyü masası kitaplık dizaynı şu şekildedir:

Minecraft Büyü Masası Kitaplık Dizaynı

Bir önceki Minecraft iskele nasıl yapılır? Yazımızda inşa yapımlarında sizlere büyük kolaylık sağlayacak iskele bloğunun nasıl yapıldığından bahsettik. Eğer iskele hakkında detaylı bilgiler edinmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Minecraft büyü masası crafting table yardımıyla yapılmaktadır.

Minecraft Büyü Masası Yapımı için Gereken Malzemeler Nelerdir?

Minecraft büyü masası yapımı için gereken malzemeler şunlardır:
2 Adet Elmas
4 Adet Obsidyen bloğu
1 Adet Kitap

Minecraft Elmas Nasıl Bulunur?

Minecraft'ta elmas bulmak için yer altına inmelisiniz. 10 ve 11. Y Koordinatlarında, 5. ila 12. Z katmanları arasında nadir olarak bulunmaktadır.

Minecraft’ta En İyi Büyüler Nasıl Basılır?

Minecraft'ta en iyi büyüleri basabilmek için büyü masası etrafına en az 15 adet kitaplık dizmelisiniz. Bu kitaplıklar sayesinde en iyi büyüleri basabilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Minecraft oyunu hakkında rehber tadında bilgiler paylaşıyorum. İpuçları, nasıl yapılır, hatalar ve güncelleme notları gibi birçok alanda bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

VEYA